Bringsome.com: Nechte si přivézt, co zrovna ze zahraničí potřebujete!
Byli jste na prázdninách v Řecku a teď marně sháníte to výborné koření na souvlaki? Nebo jste zjistili, že MacBook stojí v Americe o 200 dolarů méně, ale nemáte cestu přes Atlantik v plánu? Připravovaná platforma bringsome.com spojuje cestovatele s lidmi, kterým právě takové produkty chybí.
Co nabízí Bringsome uživatelům?
Brinsgome spojuje cestovatele s lidmi, kteří shánějí produkty z celého světa. Můžete zde požádat kohokoliv, aby vám s sebou přivezl něco, co vám v Čechách chybí. Například arašídové máslo, které máte rádi z Velké Británie, časopis prodávaný pouze ve Francii nebo MacBook, který se v USA prodává mnohem levněji. Pokud někam cestujete, můžete si přivydělat pár korun nebo třeba poznat nové přátele tím, že jim nabídnete trochu místa ve svém zavazadle.
Sociální platforma Bringsome je srovnatelná s Couchsurfingem. Za trochu místa v kufru dostanete večeři nebo pár korun, ale hlavně se seznámíte s novými lidmi na stejné vlně.
Jak jste na tento nápad přišel?
Jsem z Holandska, žiji v Praze a chybí mi dobrý sýr. Buď si ho můžu koupit drahý a v horší kvalitě v Praze, nebo můžu požádat někoho z Holandska, který má cestu do Prahy, aby mi ho přivezl. Bringsome se zaměřuje na každého, který má chuť na něco z jiné země, ale je to pro něj nedostupné či drahé. Předpokládám, že ze začátku budou využívat Bringsome hlavně expati a lidé, kteří tráví mnoho času na cestách. Pro někoho, kdo každý týden létá Praha-Londýn, není problém přibalit do kufru tři čokoládové tyčinky pro cizince, který v Praze žije a těžko je tu sežene.
Kdo spolupracoval na tomto projektu?
Byl jsem to já, designér a kodér na částečný úvazek. Kromě Čechů máme v týmu Bělorusa, Itala, jeden z kluků žije na Maltě, další tráví spoustu času v Americe. Ale pro projekt zaměřený na expaty a cestovatele je to perfektní složení.
Mimochodem, právě hledáme front-end developera (HTML, CSS, JS), kterému se náš projekt líbí. Nemohu nabídnout přemrštěný plat, ale skvělý tým, kde si bude moci procvičit angličtinu a šanci pracovat na projektu s mezinárodními ambicemi.
Co bylo na projektu nejtěžší?
Určitě vývoj. Protože pracujeme na Bringsome pouze ve volném čase, postupujeme mnohem pomaleji, než bychom chtěli a stále ještě nejsme připraveni na spuštění a to na projektu pracujeme od IPO48. Strávili jsme také hodně času promýšlením systému do nejmenšího detailu a jeho přípravou, plánováním a debatami. Když se ohlédnu zpět, měli jsme postavit platformu nahrubo a pak jen upravit zdrojový kód, až to bude nutné.
Co byste doporučil čtenářům, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Zaměřte se na skutečný problém. Ideálně na ten vlastní. Bude vás to motivovat a lépe budete rozumět uživatelům. Nezdržujte se složitou architekturou a technologií, spusťte službu hned, abyste si otestovali nápad a mohli web případně předělat. Najděte si způsob, jak se na projekt s celým týmem soustředit na 120 % v noci, ve dne o víkendech. Roztříštěná pozornost spolehlivě zabije jakýkoliv start-up.
My jsme na Bringsome pracovali o víkendových hackathonech, ale v pondělí jsme všichni museli do práce a práce na projektu zase na pár týdnů usnula. Když jsme chtěli navázat, museli jsme některá rozhodnutí udělat znovu. Kdybychom měli možnost se platformě věnovat naplno, nestalo by se to.
Na co se chystáte právě teď?
Já se snažím najít pro projekt více zdrojů. Jak časových, tak finančních. Pracujeme na Bringsome už více než dva roky a už bychom si ho konečně chtěli otestovat v praxi.
Kromě front-end developera hledáme i někoho, kdo by nám poradil, jak férově nastavit vlastnickou strukturu. Chtěl bych, aby se všichni členové týmu stali podílníky a získali tak záruku, že v budoucnu vydělají na případném úspěchu Bringsome.
Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se vám projekt podaří úspěšně dotáhnout do konce.