Představujeme startup ChciLekci.cz: Portál spojující lektory hudby s jejich žáky

 Představujeme startup ChciLekci.cz: Portál spojující lektory hudby s jejich žáky

Řada projektů vzniká jednoduše nespokojeností se stávající nabídkou na trhu. Vlaďka Křenková vyzkoušela některé inzertní portály pro lektory v hudbě a nakonec se rozhodla založit vlastní. Jak projekt vzniknul a kam směřuje, se můžete dočíst v článku.
O čem váš projekt je?
ChciLekci.cz je nový hudebně – lektorský portál, který spojuje čistě hudební nabídky a poptávky na výuku. Jedinečný je především v tom, že nemá za cíl nabízet všechny obory lidské činnosti, ale cílí pouze na jednu oblast, a tou je hudba. V našem zájmu je to, aby se na web soustředili pouze lektoři, kteří vyučují různé hudební obory a zájemci pouze o hudební výuku. Lektoři mají díky tomuto portálu skvělou možnost sebeprezentace a vzhledem k této specifičnosti věříme, že se ChciLekci.cz stane nejvyhledávanějším a nejpoužívanějším prostředkem ke zprostředkování soukromých hudebních lekcí. Nezakládáme si na kvantitě, ale na kvalitě.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Náš tým není nikterak velký, ale je o to kvalitnější. Hlavou celého projektu jsem já, ale bez pomoci dalších skvělých lidí by tento portál nebyl tak výjimečný. Proto veliké díky nejlepšímu programátorovi Honzovi, který trpělivě vstřebává a zpracovává veškeré moje podněty a výmysly, ale hlavně stojí za celým technickým fungováním portálu. Jeho příjmení vám ale neprozradím, protože je možné, že by pak byl ještě více žádanější, a posléze by měl méně času na ChciLekci.cz. Další úžasnou osobou, která nám byla velmi nápomocná při textaci webu, je copywriterka Eva Řeháková. Eva nejenže umí psát skvělé texty a články, ale také je přebornicí v oblasti sociálních sítí, takže je nám skvělou sociálně mediální podporou a poradkyní. No a nedílnou součástí, kterou mohou návštěvníci portálu vidět, je samozřejmě design a celkový vzhled stránek. O to se nám postarali kamarádi z FIREMEDIA, což jsou neuvěřitelní profíci a my jsme jim velmi vděčni za jejich pomoc a spolupráci.
Nejvíce se ale těším na to, až se náš tým rozroste o velký počet registrovaných lektorů a zájemců. To je totiž naše vize – vytvořit náš „malý“ hudebně – lektorský svět.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Nápad se v mé hlavě rodil delší dobu, a to především na základě zkušeností s vlastní možností propagace. Jako soukromá lektorka hry na klavír a cimbál jsem svou propagaci zahájila na nejmenovaných webech, které jsou taktéž zaměřeny na zprostředkování výuky (a to nejen té hudební). Postupem času mě ale začaly trápit časové a finanční ztráty, které se odvíjely od toho, že byla potřeba vést evidenci odučených hodin, byla nutná komunikace se zprostředkovatelským webem a také se odváděly provize za každou odučenou lekci. Člověk se tímto tedy dostal do situace, že se opět vyskytl v nějakém smluvním vztahu a od smyslu soukromé výuky se to postupně posouvalo do jiných mezí. Na tento popud jsem se rozhodla založit si vlastní webové stránky. A světe div se, žáci se hrnuli. Název stránek zveřejňovat nebudu, protože už bohužel nemám časovou kapacitu pro příjem dalších žáků. A to byl další krok, kdy jsem si řekla: „Proboha, vždyť existuje tolik skvělých lektorů, kteří hledají žáky a tolik zájemců, kteří dychtí po hudebním vzdělání! S tím se musí něco udělat!“ A protože jsem člověk akční, začala jsem si sepisovat, co by takový ideální portál měl obsahovat, jak by měl fungovat, jak se odlišit od ostatních podobných webů, ale hlavně: jak poskytnout něco, co hudebník – lektor nebo zájemce opravdu potřebuje. A dál už to znáte… Honza, Eva, FIREMEDIA…

10 - kopie

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší nebylo nic. Pokud na něčem pracujete s chutí, láskou a přesvědčením, že to bude užitečné, tak jdou všechny překážky stranou. Pokud bych ale přeci jen něco měla zmínit, tak je to čas. Všichni mí kolegové včetně mě pracujeme na Chcilekci.cz ve svém volném čase, kterého vlastně ani jeden z nás moc nemá. Ale jak se říká: „Když se chce, všechno jde.“

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Hlavně aby začali. Často se používá fráze: „Vystup ze své komfortní zóny“. Myslím si, že to je naprosto výstižné. Kdo tomu nerozumí, doporučuji si o tom něco přečíst. Při realizaci vašeho nápadu narazíte na spoustu problémů. Kdo na tento problém nahlíží jako na překážku, tak ho tato překážka položí. Kdo naopak problém chápe jako výzvu, má šanci uspět.
Pokud bych ale mohla doporučit něco zcela konkrétního, tak je to přihláška do soutěže T-Mobile Rozjezdy. Soutěž organizuje tým profesionálů a odborníků, kteří nabízejí bezplatné poradenství. Pokud nevíte jak začít, je to přesně místo, kde Vám vše podstatné řeknou. I já jsem díky nim načerpala spoustu důležitých a přínosných informací a zkušeností.

Na čem pracujete teď?
Můj pracovní život naplňují tři krásné činnosti. Tou první jsou mí skvělí soukromí žáci, druhou je Cimbálová muzika Milana Broučka, ve které je mi ctí hrát na cimbál, no a tou třetí je samozřejmě portál ChciLekci.cz, který se snažíme neustále vylepšovat, a to na základě zpětné vazby od lektorů i zájemců. Takže doufáme a věříme, že portál bude veliký přínosem v hudebně – lektorské oblasti.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se tento cíl podaří.

Foto: Ivka Váchová

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz