Mezinárodní devítka týmů JIC STARCUBE přijela na Moravu pracovat na chytrém úlu, termostatu i skejtu

 Mezinárodní devítka týmů JIC STARCUBE přijela na Moravu pracovat na chytrém úlu, termostatu i skejtu

Pět zahraničních a čtyři české týmy se sjely do Brna, kde budou v rámci JIC STARCUBE tři měsíce akcelerovat své projekty. Ze 169 kandidátů je vybrala porota JIC a technologických partnerů akcelerátoru. Do finální devítky se tentokrát dostaly projekty z ČR, Indie, Rumunska, Ruska, Slovenska a Srbska. České týmy reprezentuje Brno, Praha a Prostějov.

„Letos se v devítce sešly jak nápad napomáhající přírodě, tak hravé řešení pro děti a mládež, ale také projekty zaměřené na bezpečnost a ochranu, které jsou nám nejblíže, a na které se při spolupráci těšíme nejvíc. Tyto týmy se zapotí v konfrontaci s už existující tvrdou konkurencí v čele s velmi známými hráči na trhu. Pokud ale správně objeví, v čem se od ní odlišit, mají šanci uspět,“ komentuje potenciál letošních týmů manažer vývoje produktů AVG Michal Polačko.

Týmy už mají v za sebou první workshopy. V rámci speciálního networkingového večera úvodního bootcampu měly šanci potkat se také s JIC experty. „Se startupy není problém bavit se o technologiích. Jakmile ale dojde na obchod, je to horší. Jednání opřená o jasný byznys plán pak jdou rychleji,“ uvádí Zdeněk Vrbka, manažer inovací v Konice Minoltě. Právě s ním i jeho kolegy budou mít startupy možnost setkat se také na říjnovém JIC Expert Day, díky kterému na JIC zavítají desítky odborníků na různá podnikatelská témata.
Přijaté české týmy:

BeeSpy (Prostějov) je úlová váha pro neustálé sledování stavu včelstva. Vše lze sledovat online skrze počítač nebo mobil, bez nutnosti prohlídky v terénu. Včelaři tak můžou pozorovat, ve kterém úlu začne snůška medu nejdříve, a kam se tedy vyplatí nakočovat se včelstvy a tím zvýšit produkci medu.
smart capsa (Brno) je inteligentní termostat, který umožňuje domácnostem netopit zbytečně a šetřit peníze. Měří teplotu, vlhkost, tlak, kvalitu vzduchu, pohyb, intenzitu osvětlení a elektrickou spotřebu. Je intuitivně ovladatelný přes mobil, hodinky nebo messenger. Stačí napsat jednoduchý dotaz a termostat sám odpoví.
CTI Software (Praha) je schopen ihned upozornit skrze hovory nebo sms či e-maily na vše, co zachytí senzory. Ať už je to překročení kritické teploty na montážní lince, zvýšení hladiny vody v řece nebo nářek dítěte. Řešení je dostupné v podobě individualizované služby reagující na jednotlivá zařízení v síti internetu věcí.
SkateTrace (Brno) je vychytávka pro skejťáky, která umožňuje monitorovat, jaké triky na svém prkně provádějí. Díky tomu vidí zřetelně své pokroky. Využít ji můžou i pro vzájemné hecování s přáteli, kteří mají na svém prkně stejné zařízení.

Přijaté zahraniční týmy:
Free WiFi (Rumunsko) pomáhá společnostem budovat databáze klientů připojených k veřejné wi-fi. Díky nasbíraným datům umožňuje porozumět jejich chování a zacílit na ně reklamní kampaně podle jejich demografie, lokalizace i chování.
Minority (Rusko) je platforma pro týmový workflow management. Umožňuje efektivněji pracovat s cyklickými úkoly a událostmi než dosud populární Trello nebo Asana.
Wavie (Slovensko) vyvinul systém, který řídí rozsvěcování a tlumení světa pomocí gest rukou. S další verzí produktu se autoři chtějí zaměřit na vývoj alternativního vypínače, který bude schopen ovládat většinu dostupných chytrých žárovek na trhu.
LOYAGRAM (Indie) je SaaS cloudová platforma pro real-time analýzu a management zákaznické zkušenosti, a to jak v terénu, tak i na webu nebo v aplikaci. Pomáhá tak proaktivně snížit odliv zákazníků a zvýšit jejich loajalitu. Měří zákaznickou zkušenost a sleduje jejich loajalitu.
Smart Toybox (Srbsko) je krabice, která motivuje děti uklízet. Když do ní dítě vhodí předmět, reaguje. Rodič i dítě ji zároveň může programovat podle aplikace, která je s krabicí propojená wi-fi, a dát tak krabici osobnost, která dělá z uklízení rozvojovou a přitom zábavnou aktivitu. V brzké době tým chystá kampaň na Indiegogo.

Technologickými partnery akcelerátoru jsou AVG, Honeywell, Konica Minolta, Microsoft a Y Soft. Další informace k akcelerátoru a jeho průběhu najdete na jeho webu.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz