SENSEi pomáhá rehabilitaci dětí

 SENSEi pomáhá rehabilitaci dětí

V dalším rozhovoru, který nám poskytla paní Barbora Vávrová, se dozvíte více o nové inovativní pomůcce Sensei pro rehabilitaci při neurologickém postižení.

O čem váš projekt je?
Vyrábíme inovativní pomůcku SENSEi Resonance Space. Naše pomůcka je unikátní v tom, že souběžně stimuluje zrak, sluch, hmat, tělesnou stabilitu a řeč, což umožňuje vytvořit novou paměťovou stopu v mozku, a tím zefektivnit proces rehabilitace při neurologickém postižení. Naše pomůcka je důležitá proto, že neexistuje žádná léčba a jedinou smysluplnou odpovědí ke zlepšení zdravotního stavu postižených dětí je kvalitní rehabilitace.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Jádrem týmu jsou dvě ergoterapeutky – Bc. Romana Janečková, která s nápadem vytvářet nové pomůcky přišla, a Mgr. Barbora Vávrová, přičemž obě mají dlouholeté zkušenosti s dětskou neurorehabilitací. Mužským elementem v týmu je Ing. Jan Adam Plaček, který zajišťuje především technickou část projektu. Dále spolupracujeme externě s mnoha odborníky, kteří nám pomáhají projekt proměnit v realitu. Například pan Daniel Kudláček z firmy CZ Testing, ostravská rehabilitační ambulance pro děti SenzaErgo, kde můžeme prototyp testovat, či neméně důležitý partner PROFURETECH, který pro nás zajišťuje reklamní platformu v rozšířené realitě.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišly?
V naší vlastní rehabilitační praxi jsme byly nuceny neustále nakupovat nové a nové pomůcky, ale efekt pořád nebyl takový, jaký jsme si přály. A tak jsme v loňském roce založily firmu SENSEi s.r.o., abychom mohly začít navrhovat, vyvíjet a prodávat smysluplné rehabilitační pomůcky určené k terapii postiženého dítěte, kterým věříme. Pomůcky jsme si vybraly proto, že díky nim je impakt mnohem širší než přes přímou rehabilitační intervenci jeden na jednoho.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Asi nejtěžší bylo a stále je dát dohromady odborníky, kteří nám pomáhali a pomáhají projekt realizovat. Je velmi specifický, tudíž není snadné pochopit jeho princip a vzhledem k tomu, že se jedná o pomůcku, která zasahuje do více oborů a nese v sobě komponenty technické, elektronické, zdravotnické a podobně, je těžké dát tohle všechno dohromady.
Problém, se kterým se potýkáme celou dobu, je financování. Vývoj zdravotnické pomůcky je neuvěřitelně nákladný a i přesto, že jsme již nějaké finance vyhrály a získaly, stále potřebujeme další na jeho úspěšné dokončení, certifikování a vstup na trh vůbec.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Doporučuji nevzdávat se při prvních nezdarech, omylech nebo chybách. To vše může projekt naopak posílit a posunout dál. No a samozřejmě dát do toho všechno, jinak projekt nemá šanci…

Na čem pracujete teď?
Teď momentálně vylepšujeme konstrukční řešení pomůcky, řešíme průmyslový design a zdravotnickou certifikaci. To vše jsou náročné a dlouhodobé úkoly.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: Archiv Sensei

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz