Taxík čekající na zákazníky zaparkuje na stanovišti taxislužby a začne se nabíjet. Řidič nemusí vylézat z vozu, vytahovat ani zapojovat žádný kabel. Stačí pouze stisknout tlačítko na přístrojové desce, z podvozku se vysune nabíjecí konektor a automaticky se připojí k nabíjecí podložce pod vozem. Přesně tak vypadá nový druh nabíjení elektrotaxíků, který se od podzimu začal objevovat v ulicích Vídně.
Nová stanoviště taxislužby se obejdou zcela bez tradičních dobíjecích sloupků nebo nadzemních ovládacích skříněk. Dobíjení totiž probíhá přes nenápadnou podložku Matrix Charging Technologie umístěnou přímo na povrchu parkovacího místa. První z osmi plánovaných stanovišť s kapacitou pro sedm vozů Vídeň zprovoznila u fotbalového stadionu Ernst-Happel-Stadion. Další trojice stanovišť pro šest až osm vozů vyroste blízko okružní Ringstraße, jedno pro 11 aut jižně od hlavního nádraží. Další tři nejvhodnější místa Vídeň nyní analyzuje.
Do ulic Vídně celkem vyjede 56 nových taxivozů vybavených potřebnou technologií. Ta umožňuje nabíjení střídavým proudem o výkonu až 11 kilowattů. Projekt eTaxi Austria se vedle Vídně rozjíždí i ve Štýrském Hradci, kde se objeví desítka automobilů a dvojice stanovišť. Příslušný vozový park v obou největších rakouských městech se bude skládat z vozů Volkswagen ID.4 a Hyundai IONIQ 5.
Technologii Matrix Charging vyvinula rakouská firma Easelink. „Jedná se o největší projekt elektromobility s automatickým nabíjením na světě,“ uvedl ředitel společnosti Hermann Stockinger. Na řešení bezbariérové nabíjecí infrastruktury pro městské oblasti se podílelo více než 30 partnerů, na financování přispěl i klimatický fond rakouského ministerstva. Ve Vídni se vedle radnice a městské hospodářské komory zapojil například i městský energetický podnik Wien Energie, který slibuje, že nové vídeňské taxíky bude pohánět pouze energie z obnovitelných zdrojů.
„Taxíky jsou důležitou součástí osobní dopravy ve Vídni. Díky aktuálnímu projektu podporujeme elektrifikaci taxislužeb ve Vídni, z čehož bude těžit celé město i jeho obyvatelé,“ doplnil městský radní pro ekonomiku a finance Peter Hanke. Všechny rakouské taxíky, které budou uvedeny do provozu od roku 2025, musí mít bezemisní pohon.
Další informace
Fotografie
Při ochraně před nebezpečnými a obtěžujícími zprávami, nastavují mailbox provideři jako Gmail, Seznam nebo třeba Yahoo pravidla tak, aby odesílatele rozdělili na ty s dobrou a špatnou reputací. E-maily s dobrou pověstí přitom zpracují rychleji, protože vědí, že majitelé schránek nebudou nijak obtěžováni. Marketéři by se tak měli zaměřit na dodržování sedmi principů e-mailingu.
Na odhlášené nic neposílejte
Dejte pozor, pokud měníte platformu. „Na odhlášené kontakty nic neposílejte, neboť byste se dopustili zásadního porušení zákona. Na nové platformě je nutné provést Import odhlášených. Poskytovatelé e-mailových schránek pečlivě sledují, kdo se odhlásil a nedodržení těchto žádostí pak vede ke snížení reputace a vyššímu množství stížností příjemců. To poškozuje vaši dobrou pověst,“ říká Libor Nádvorník, Business development manažer společnosti Mailkit.
Eliminujte staré kontakty
Z rozesílky staré kontakty vyřaďte. Jde o adresy, které nemusí vůbec existovat, a pokud s vámi daní příjemci nebyli v poslední době v kontaktu, nejsou pro vaši rozesílku relevantní. Tito příjemci si vás navíc často nemusí pamatovat, a tak budou vaše zprávy označovat jako spam.
Postupujte od nejangažovanějších příjemců
Při warm-upu, kdy svou doménu zahříváte, abyste u poskytovatelů schránek zvýšili důvěryhodnost a vaše e-maily nekončily ve spamu, buďte trpěliví. „Zaměřte se na aktivní příjemce, kteří emaily v poslední době otevřeli, proklikli nebo s nimi nějak interagovali. Právě tito příjemci nastartují budování pozitivní reputace vaší domény. Při další rozesílce k nim přidejte kontakty, se kterými jste byli ve spojení méně a stejně postupujte až do chvíle, kdy to bude dávat smysl. Důležité je průběžně hodnotit výsledky z každé rozesílky. Pokud se výsledky začnou zhoršovat, raději se vzdejte části databáze,“ shrnuje Nádvorník.
Pospíchejte pomalu. Odeslané objemy hrají podstatnou roli
Pokud jsou to týdny nebo měsíce, kdy jste naposledy posílali e-maily, nebo začínáte úplně od nuly, startujte s malým objemem. Podle Libora Nádvorníka je první a druhý den dobré rozeslat maximálně tisíc až 1500 e-mailů. Další dny doporučuje navyšovat o 20 %. „Postupným navyšováním objemu postupně ohříváte vaši doménu a zároveň se držíte v rámci limitů poskytovatelů, kteří sledují objemy zpráv z jednotlivých domén. Pokud limity překročíte, tak vaše příští rozesílka může celá skončit rovnou ve složce spam,“ dodává Nádvorník.
Udržujte kontakt
E-maily rozesílejte pravidelně a v dávkách. Namísto jedné velké rozesílky měsíčně dělejte menší rozesílky, a to minimálně jednou za 2 týdny. „Větší časová prodleva by už nebyla v mezích dobré praxe a negativně by ovlivnila reputaci. Příjemce totiž zapomíná. Po měsíci už si značku nemusí pamatovat a bude přemýšlet, zda se k newslettru vůbec přihlásil. To může vést k odhlášení, stížnostem, nebo označení zprávy jako spam,“ říká Nádvorník.
Testujte publikum
Posílejte na angažované příjemce a testujte kvalitu obsahu nebo znění předmětu. Obsah totiž přímo souvisí s mírou angažovanosti. „Čím lepší pro daný segment vytvoříte, tím vyšší bude angažovanost. Postupně zjistíte, co má vaše publikum v oblibě a angažovanost budete držet na vysoké úrovni. Tím prohloubíte vztah, posílíte svoji reputaci a dosáhnete vyšších tržeb,“ radí Nádvorník.
Používejte ověřenou mailingovou platformu
Reputace platformy, přes kterou odesíláte je tak kvalitní, jak kvalitní je pověst jednotlivých klientů. „Reputace v e-mailovém světě funguje stejně jako v životě. Jeden přešlap z vás padoucha neudělá. Ale budete-li opakovat stále stejné chyby, pak bude trvat dlouho, než vám někdo zase uvěří, že jste slušný člověk. V nejhorším případě to dotáhnete do spamové schránky nebo až na blacklist. To poznáte zásadním propadem metrik. Doručitelnost i reputace musí být nepřetržitě monitorovány a reporty by měly být očištěné od robotů, aby se takovému stavu předešlo, “ uzavírá Nádvorník.
]]>„V roce 2023 jsme na Black Friday prostřednictvím našeho nástroje Ecomail zaznamenali rekordní nárůst v počtu odeslaných e-mailů. Letos poslali naši klienti dohromady 19,2 milionů e-mailů, což je nárůst o 21 % oproti loňskému roku. Hlavní špička byla v dopoledních hodinách, kdy jsme sledovali, že si newslettery odesílané přes Ecomail otvíralo každou vteřinu 50 lidí,” okomentoval letošní Black Friday Jakub Stupka, spoluzakladatel a COO společnosti Ecomail.
Nárůst v počtu odeslaných e-mailů na letošní Black Friday navazuje na 45% nárůst z roku 2021 na 2022. Což jasně ukazuje, jak se e-mail marketing stává čím dál více nezbytným nástrojem pro e-commerce, zvláště v období Black Friday.
E-shopů využívajících potenciál slevových akcí před Vánocemi je v Česku stále více. Tím, jak roste popularita Black Friday, bojuje o pozornost potencionálních zákazníků celá řada subjektů. „Pro ně může být velkou výhodou to, že zatímco cena reklamy na Facebooku nebo formou PPC kampaní v hlavní sezóně výrazně stoupá, cena e-mailingu se vůbec nemění,” doplnil Jakub Stupka.
Mezi klienty Ecomailu patří mimo jiné také e-shop se zdravou výživou a s ořechy Grizly. Během letošního Black Friday zaznamenali tržby dosahující téměř 30 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o 25 %. Jen z e-mail marketingu přitom vydělali 2,7 milionů korun. Mezi nejprodávanější zboží u nich stejně jako v loňském roce převažovaly kešu oříšky, mango a pistácie.
Spokojenost s černým pátkem vyjádřil také e-shop s kontaktními čočkami Alensa. „Pro náš e-shop je Black Friday klíčovým obdobím, dokonce důležitějším než vánoční sezóna. Již několik let pořádáme celotýdenní Black Week, během něhož nabízíme slevy, často dosahující až 60 %, a to zejména na produkty, které by si zákazníci během roku obvykle nepořídili. Využíváme také e-mail marketingu, kde pečlivě segmentujeme databázi, abychom každému zákazníkovi nabídli nejrelevantnější možnosti. Díky lepší personalizaci a atraktivním slevám na známé značky očekáváme letos ještě lepší tržby než loni. Black Week obecně přináší o 30 % lepší výsledky než běžné kampaně a pomáhá nám tak kompenzovat pokles tržeb ve druhé polovině prosince,“ říká Jan Jelínek, CMO společnosti Alensa.
Zatímco některé internetové obchody nabízely výhodné ceny jen jeden den, na e-shopu Trenýrkárna běží slevy po celý listopad. „Když srovnáme listopadové tržby za rok 2022 a 2023, vidíme mírný nárůst. V České republice jsme zaznamenali růst tržeb o 3 %, z 28,17 milionu na 29 milionů korun, zatímco na Slovensku byl nárůst tržeb ještě markantnější, a to o 5 % z 1,89 milionu na 1,99 milionu korun,” uvedl Ruslan Skopal, CEO a spoluzakladatel Trenýrkárny. I oni přitom využívají v rámci svého marketingu e-mailing přes Ecomail: „Celkový nárůst tržeb v rozesílkách Trenýrkárny oproti loňsku činí 42 %. Není to však dáno nabídkou, ale naší prací. Za rok jsme zapracovali na uživatelských segmentech, rozesíláme více mailů, ale přesně cílených dle zájmů a aktivity odběratelů newsletteru.”
]]>Zatímco auditorská společnost KPMG přišla nedávno s novým náborovým filmem, zaměstnavatel ŠKODA Auto disponuje vlastní školou a Metrostav podporuje ty nejlepší učně stipendiem, marketingová společnost Ecomail se rozhodla pomáhat studentům a vybraným vysokým školám zkušenostmi z vlastní praxe. Na výuce e-mail marketingu tak začala spolupracovat s vybranými vysokými školami po celém Česku, od pražské Vysoké školy ekonomické přes ČZU po zlínskou Univerzitu Tomáše Bati.
Ecomailu se přitom osvědčilo posílat do výuky na vysokých školách místo HRisty nebo CEO firmy e-mailingové specialisty. Ti se studentům prostřednictvím vlastních zkušeností z praxe snaží přiblížit svět marketingu a e-commerce. „Díky tomu, že výuku navštíví náš marketingový specialista, studenty v jejich znalostech posouváme o krok dále, než co by se naučili pouze z běžné teorie. Do vysokých škol přinášíme praktickou výuku a možnost vyzkoušet si během hodin také práci s nástrojem Ecomail, který firmy využívájí k e-mail marketingu. Studenti dostanou v hodině za úkol například navrhnout marketingovou strategii e-mailingu pro konkrétní firmu, vyzkouší si aplikaci a zjistí, jak by ji mohli využít v praxi,“ vysvětluje Jakub Stupka, COO společnosti Ecomail.
Vedle praktické výuky se během uplynulého školního roku ve spolupráci s fakultou Podnikohospodářskou na VŠE podílel Ecomail i na tvorbě nové učebnice s názvem Jak na marketingovou komunikaci. Na ní pracovala bezmála rok téměř dvacítka ostřílených praktiků v čele s vedoucí katedry marketingu VŠE. Publikace je postavena na příbězích, ze kterých čtenář vyčte, jak správně používat všechny nástroje marketingové komunikace, od reklamy přes e-mailing, podporu prodeje, sponzoring, eventy, PR, sociální média až po osobní prodej na veletrhu.
„Čtenáři se tak mohou seznámit například s příběhem, který jsem prožil se svou skvělou kamarádkou Pavlínou. E-mailové kontakty na členy věrnostního klubu jí v době pandemie covid-19 zachránily malý obchůdek s oblečením a dnes vlastní poměrně úspěšný e-shop a provozuje několik obchodů po celé České republice. Kniha je plná podobných příběhů, které mají za cíl poutavou formou představit marketing od A do Z,“ vysvětluje Lukáš Balek, odborník na e-mail marketing.
Ze školy rovnou do zaměstnání
Díky spolupráci s vysokými školami se firmě daří nábor mladých a kreativních lidí. „Studentům nabízíme zkrácené úvazky a placené praxe. Začínají u nás pracovat už během studií a často zůstávají i po dokončení. Už od začátku je bereme jako plnohodnotné členy týmu, kteří se zapojují do všech aktivit. Výhodou je, že jakmile poznají zázemí a chod firmy, velmi rychle kariérně rostou a posouvají se na vyšší pozice. Aktuálně jich máme v Ecomailu hned šest,“ dodává Jakub Stupka, COO společnosti Ecomail.
Podle něj ale už dávno neplatí, že práci hledají jen studenti v závěrečných ročnících. „Dneska už je běžné, že studenti vysokých škol při studiu zároveň pracují. Firmy by tak rozhodně neměly čekat na absolventy. Pokud chtějí oslovit kreativní mladé lidi, měly by se začít poohlížet už po studentech prvního a druhého ročníku bakalářského studia,“ komentuje situaci.
K oslovení studentů jim pomáhají i příběhy absolventů, kteří už v Ecomailu nějakou dobu pracují a na akademickou půdu se vrací proto, aby svým mladším spolužákům přiblížili, co je při práci v marketingu čeká: „Komunikace s absolventy vysokých škol studentům pomáhá odbourat strach z toho, že nebudou stíhat práci a současně i studium. Díky tomu, že se pobaví se svými vrstevníky, získají užitečné informace a vhled do reálného pracovního prostředí, což je inspiruje při hledání své vlastní kariérní dráhy.“
Kontakt pro média:
Klára Duháčková | +420 731 939 674 | [email protected]
]]>Směrnice NIS2 (Network and Information Security 2) vstoupila v platnost na sklonku uplynulého roku a její transpozici do tuzemského právního řádu v současné době řeší Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ten předložil na počátku roku návrh nového znění zákona o kybernetické bezpečnosti. „Největší změnou oproti současné právní úpravě je několikanásobné rozšíření počtu regulovaných osob v ČR z původních několika set až na téměř šest tisíc. Zatímco současná právní úprava byla zaměřena především na kritickou infrastrukturu, veřejnou správu a telekomunikace, nově plánovaná legislativa se dotkne téměř všech středních a velkých podniků ve více než dvaceti odvětvích od výroby strojů a elektrických zařízení, přes potravinářský a chemický průmysl až po odpadové a vodní hospodářství,“ říká Jan Tomíšek, advokát a odborník na kybernetickou bezpečnost z ROWAN LEGAL.
„Rozšíření okruhu regulovaných institucí s ohledem na další regulace z balíčku kybernetické odolnosti EU může vyvolat ještě větší nedostatek odborníků kybernetické bezpečnosti na pracovním trhu. Zejména u menších subjektů nebude možné sestavit plnohodnotný tým odborníků na všechny oblasti kybernetické bezpečnosti, jednoduše nebudou k dispozici,“ uvedl Jan Pich, Cyber Security Manager, EY, a nastínil řešení: „Stejně jako jsme se naučili využívat služeb sdílení automobilu nebo kol ve městech, tak i v oblasti kybernetické bezpečnosti lze očekávat zajišťování některých komponent formou outsourcingu.“
Současný návrh zákona rozděluje subjekty do dvou kategorií podle rozsahu vyžadovaných povinností. Do režimu vyšších povinností budou zahrnuty především velké podniky nad 250 zaměstnanců nebo nad 50 milionů EUR obratu. Na všechny ostatní subjekty – zejména středně velké podniky – nebudou kladeny tak vysoké nároky, nicméně ani ony se nevyhnou některým povinnostem. „Společnosti budou muset především identifikovat, které informační systémy a jaká technika, dodavatelé či zaměstnanci jsou důležité pro jimi poskytovanou službu a následně tyto oblasti pokrýt bezpečnostními opatřeními. Například budou muset zabezpečit své sítě a systémy, nastavit systém řízení a určit odpovědné osoby nebo rychle reagovat na kybernetické útoky a další incidenty,“ doplnil Jan Tomíšek.
Návrh zákona rovněž stanovuje povinnosti i pro vrcholové vedení regulovaných firem, které se bude muset účastnit školení či se seznamovat s výstupy bezpečnostních kontrol. Při zjištění porušení povinnosti přitom bude moci NÚKIB navrhnout soudu pozastavení výkonu funkce člena vedení. Nové povinnosti budou organizace muset splnit do poloviny roku 2025, vzhledem ke komplexnosti problematiky je vhodné začít aktivity plánovat již nyní.
Nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) v následujících měsících významným způsobem ovlivní celý finanční sektor EU, včetně toho v České republice. Vytvoří komplexní a jednotný soubor pravidel kybernetické bezpečnosti, kterému se budou muset přizpůsobit prakticky všechny finanční subjekty, ať už banky a stavební spořitelny, pojišťovny, investiční společnosti či obchodníci s cennými papíry. Hlavním cílem je ochrana finančních subjektů a jejich zákazníků před stále častějšími kybernetickými útoky. „Finanční subjekty budou mít povinnost vypracovat komplexní strategii řízení ICT rizika a v jejím rámci zavést vhodná bezpečnostní opatření, detekovat incidenty, provádět pravidelná testování své digitální odolnosti, školit své pracovníky i upravit své smlouvy s dodavateli tak, aby vyhovovaly nařízení DORA,“ dodal Josef Donát, advokát a odborník na IT a bankovní regulaci z ROWAN LEGAL.
O ROWAN LEGAL
ROWAN LEGAL je přední tuzemskou advokátní kanceláří specializující se na řešení sporů a arbitráží, korporátní a obchodní právo, duševní vlastnictví, IT, telekomunikace a hospodářskou soutěž včetně veřejných zakázek. Mezi její klienty patří největší národní a mezinárodní korporace včetně veřejných institucí. V kancelářích v Praze a Brně zaměstnává přes 100 spolupracovníků, z toho více než 70 zkušených právníků pravidelně oceňovaných v tuzemských i mezinárodních oborových žebříčcích.
]]>Advokátní kancelář ROWAN LEGAL dosáhla vysokého hodnocení v kategoriích, které se v jejím případě dají považovat již za tradiční. Dokladem toho je například hodnocení Band 1 v oblasti TMT (technologie, media, komunikace), což je vůbec nejvyšší ocenění v rámci žebříčku a které si kancelář drží už od roku 2017. Odborná porota dále ocenila kvalitu služeb, které ROWAN LEGAL poskytuje na poli compliance (Band 2), hospodářské soutěže (Band 3), řešení sporů (Band 3), duševního vlastnictví (Band 3) a projektů v energetice (Band 3).
„Umístění v žebříčcích Chambers je pro nás vždy jistým ujištěním, že naši práci vykonáváme dobře. Chci tak vyjádřit poděkování nejen odborné porotě, ale i klientům, jejichž spokojenost je hlavním ukazatelem vysokého výsledného hodnocení. S kolegy tuto důvěru rozhodně nepovažujeme za samozřejmost, a všechny ujišťuji, že nepolevíme ve snaze neustále zkvalitňovat právní služby, které poskytujeme,“ okomentoval výsledky Michal Nulíček, partner ROWAN LEGAL.
Součástí žebříčků Chambers je i hodnocení jednotlivých osobností advokátních kanceláří. Letos ocenění získalo pět advokátů ROWAN LEGAL. V oblasti TMT jde o partnery Josefa Donáta (Band 1) a Jana Tomíška (nově výrazný posun do Band 3). Oba doplňuje další partner Michal Nulíček v kategorii Band 2. Ten dosáhl vysokého hodnocení i v oblasti compliance, kde mu byl rovněž přiznán Band 2. Oceněn byl i partner kanceláře Jan Měkota (nově kategorie „Associates to Watch“), a to za služby, které klientům poskytuje v oblasti práva hospodářské soutěže.
Posledním oceněným advokátem kanceláře, který se umístil hned ve dvou kategoriích, je partner Miloš Olík. V obou případech jde o jeho specializaci na mimosoudní řešení sporů – jako rozhodce i jako zástupce stran v rozhodčím řízení byl zařazen do Bandu 2. Jde o další Olíkův úspěch na mezinárodní scéně. Začátkem roku byl totiž zařazen do Bandu 2 v rámci partnerského žebříčku Chambers Global 2023. Kancelář ROWAN LEGAL si pak ve stejném žebříčku připsala v této kategorii hodnocení Band 3.
„Získaných ocenění (jak kancelářského, tak individuálního) si nesmírně vážím. I přesto, že se nám podařilo v Chambers Global uspět opakovaně, vždy tato ocenění přijímám s velkou pokorou a vděkem, neboť si uvědomuji, jak velká konkurence mezi právními kancelářemi panuje, obzvlášť v mezinárodním měřítku. Děkuji také klientům za kontinuální podporu,“ uvedl ke svému umístění v globálním žebříčku advokát a vedoucí specializace řešení sporů Miloš Olík.
Žebříčky Chambers Europe i Chambers Global vydává každý rok prestižní britská rankingová společnost Chambers and Partners. Hodnotí v nich nejen evropské a světové advokátní kanceláře, ale i konkrétní osobnosti. Hlavním parametrem výsledného hodnocení je zpětná vazba klientů kanceláří i konkurence, kterou analyzuje odborná porota. Advokátní kancelář ROWAN LEGAL se v obou hodnoceních umisťuje na nejvyšších příčkách opakovaně.
ROWAN LEGAL je přední tuzemskou advokátní kanceláří specializující se na řešení sporů a arbitráží, korporátní a obchodní právo, duševní vlastnictví, IT, telekomunikace a hospodářskou soutěž včetně veřejných zakázek. Mezi její klienty patří největší národní a mezinárodní korporace včetně veřejných institucí. V kancelářích v Praze a Brně zaměstnává přes 100 spolupracovníků, z toho více než 70 zkušených právníků.
Pro více informací kontaktujte:
Petr Podzimek
PR a marketing
ROWAN LEGAL
Tel.: 725 032 147
Email: [email protected]
„Dobu papírovou jednoznačně nahrazuje doba elektronická. V bance podepisujete elektronické smlouvy, poznámky si píšete do mobilu nebo tabletu, s úřady komunikujete mailem nebo datovou schránkou. Aby elektronická komunikace, kreslení, psaní poznámek nebo básní byly ještě jednodušší a příjemnější, vytvořili jsme pro tablety pod značkou FIXED řadu stylusů Graphite s top modelem Graphite Pro. V kombinaci s naší další novinkou – PaperGlass – získáte dokonalou iluzi psaní na papír, a ještě svůj tablet ochráníte před poškozením,“ uvedl Daniel Havner, zakladatel a akcionář FIXED.zone.
Společnost FIXED.zone nabízí ucelené portfolio stylusů – modelovou řadu Graphite s novinkou Graphite Pro a stylusy Pin a Stylus 3v1. Pokrývá tak veškerá zařízení s kapacitním displejem (mobily, tablety, notebooky) a rozšiřuje možnosti jejich použití. Z nabídky si vybere skutečně každý. Jednotlivé modely mají svou logiku a určení. Horkou novinkou je FIXED Graphite Pro určený pro tablety od společnosti Apple – iPad.
Top model FIXED Graphite Pro má například bezdrátové nabíjení a funkční tlačítko. To umožňuje při dvojím stisknutí ukončit aplikaci na pozadí a navrátit se na úvodní obrazovku iPadu. Stylus obsahuje magnety pro přichycení na tělo iPadu. Pracuje s přesností na jeden pixel a má nulové zpoždění (to umí všechny modely Graphite). Tento stylus, stejně jako model Graphite, dokáže rozpoznat díky inteligentní špičce a náklonu, jak silnou čáru chcete nakreslit. Graphite Pro můžete nabíjet na boku iPadu v případě, že máte iPad, který tuto funkcionalitu umožňuje. Pokud ne, lze stylus nabíjet na bezdrátových nabíječkách nebo dokovacích stanicích pro Apple Pencil 2.
PaperGlass je unikátní produkt, který plní funkci ochranného skla a zároveň díky matnému povrchu, který působí na dotek jako pravý papír, dotváří pocit, že píšete či kreslíte tužkou po papíru. V digitálním světě otevírá zcela novou dimenzi kreslení, zápiskování, čmárání, malování stylusem po tabletu.
„Právě jsme spustili naši první letošní velkou kampaň nazvanou „Jsem stylus“. Uživatelé chytrých zařízení s dotykovou obrazovkou často ani netuší, jak užitečný nástroj je stylus a co vše s ním mohou dokázat. Kampaň proto ukazuje různé možnosti použití vysoce kvalitních stylusů FIXED v reálném životě. Baví nás vymýšlet a rozšiřovat potenciál chytrých zařízení. Hledáme nové možnosti a funkce jejich využití s cílem zjednodušovat život našich zákazníků s využitím mimořádně kvalitních výrobků pod naší značkou,“ doplnil Jan Plajner, head of marketing FIXED.zone.
Českobudějovická firma FIXED.zone vyvíjí a vyrábí příslušenství k telefonům, tabletům a nositelné elektronice pod značkou FIXED, které je chrání nebo zjednodušují jejich používání.
V Prostějově vlastní a provozuje FIXED.zone od roku 2014 rukodělnou výrobu luxusních kožených peněženek a pouzder. Společnost v současnosti zaměstnává více než 90 lidí. Od listopadu 2021 se akcie FIXED.zone obchodují na trhu START Burzy cenných papírů Praha.
Více o FIXED.zone
FIXED.zone a.s. je ryze českou společností s ambicí stát se evropským lídrem v oblasti všeho, co patří k mobilním telefonům, tabletům a nositelné elektronice. Pomáhá svým zákazníkům tato mobilní zařízení zdokonalit, ochránit, zjednodušit jejich používání a zpřístupnit jim nejnovější technologie. FIXED.zone vlastní majoritně zakladatelé, kteří ve společnosti aktivně manažersky působí a rozvíjejí ji. Zaměstnává více než 80 lidí. Má sídlo v Českých Budějovicích a vlastní výrobu luxusních kožených pouzder v Prostějově. Výrobky FIXED se tradičně umisťují na předních příčkách hodnocení zákazníků a v roce 2019 získala společnost prestižní cenu EUROPEAN PRODUCT DESIGN AWARD. Více na www.fixed.zone.
V případě zájmu o další informace kontaktujte:
Milan Vodička
Telefon: +420 773532025
E-mail: [email protected]
Upozornění pro investory
Tento dokument neobsahuje konečné a vyčerpávající informace o společnosti FIXED.zone a.s., se sídlem Kubatova 1240/6, České Budějovice 3, 370 04 České Budějovice, IČO: 260 36 363 (“Společnost”) ani o akciích Společnosti. Každý příjemce tohoto dokumentu a potenciální investor by se před učiněním jakéhokoli investičního rozhodnutí ohledně akcií Společnosti měl poradit se svými právními, finančními a dalšími odbornými poradci ohledně vhodnosti své investice a měl by se spoléhat výhradně na informace o Společnosti uvedené v prospektu akcií Společnosti, který byl schválen rozhodnutím České národní banky dne 13. 10. 2021, č.j.: 2021/103908/CNB/570 ke sp. zn. S-Sp-2021/00078/CNB/572, které nabylo právní moci dne 15. 10. 2021, a uveřejněn na internetových stránkách Společnosti https://www.fixed.zone/ v sekci „Pro investory“. Současně tento dokument nepředstavuje jakoukoli nabídku nebo výzvu k prodeji či nákupu jakýchkoli cenných papírů Společnosti, ani jakékoli doporučení investovat do jakýchkoli investičních nástrojů.
]]>Na jaře 2021 představili odborníci chytré senzory pro železnici, které mohou pomáhat s údržbou rizikových míst na trati nebo sloužit jako systém včasného varování, například při sesuvu půdy na trať. „Dvouleté testování nám potvrdilo, že technologie spolehlivě funguje. Systém jsme nasadili do testovacího provozu na soukromé trati jednoho velkého průmyslového podniku v Česku a na regionální trati na Tchaj-wanu,“ uvedl Zdeněk Hadaš z Ústavu mechaniky těles, mechatroniky a biomechaniky strojní fakulty VUT v Brně.
Díky dlouhodobému testování získali už výzkumníci rozsáhlou datovou sadu zaznamenaných průjezdů vlaků. Umělá inteligence hledá parametry trati, pomocí kterých nyní algoritmy sledují stav trati a porovnávají data, aby bylo možno čas zasáhnout, například v případě změny stavu podloží, hrozící závady či velkého opotřebení. „Jde o takzvanou prediktivní údržbu, pro kterou jsme systém původně navrhovali. Pomocí speciálních senzorů umíme obyčejnou kolejnici změnit na chytrou,“ říká Pavel Stachiv z firmy Drážní revize.
„Prostřednictvím další elektroniky odesíláme skrze internet věcí do cloudového úložiště data, která se následně zpracovávají. Máme vyzkoušeno, že systém funguje bez problémů, v zimě i v létě. Funkční je i odesílání dat z Tchaj-wanu, údaje z tamní trati máme v cloudu za zlomek sekundy,“ dodává Michal Růžička z firmy ALIS Tech.
Během vývoje český tým narazil na další možnost, jak systém využít, a to pro monitoring projíždějících kolejových vozidel. Senzory jsou velmi citlivé, takže umí rozpoznat i pokud se některý z vlaků odklání od běžného technického standardu. Cílem je nyní vytvořit řešení, který diagnostiku zautomatizuje. Využití takovéto diagnostiky má svůj význam nejen pro vlaky, ale i ve městech pro tramvaje, protože poškozená kolejová vozidla ničí trať a naopak, poškozená trať zase ničí kolejová vozidla.
Senzory mohou mít řadu dalších využití a výzkumný tým věří, že o tento světově ojedinělý systém bude velký zájem. Další vývoj a testování algoritmu bude trvat ještě dva až tři roky. V současnosti hledají nové partnery, kteří by měli zájem se na vývoji senzorického systému podílet. V rámci březnové mise, vedené předsedkyní Poslanecké sněmovny na Tchaj-Wan, byl projekt například prezentován i tam, protože nasazování high-tech řešení do praxe je na Tchaj-Wanu na mnohem vyšší úrovni než v Evropě. V současnosti se tým uchází o výzkumný projekt u Technologické agentury ČR, který by jim s vývojem pomohl.
]]>Ušetřit na elektřině je dnes základ při jakémkoliv snižování nákladů. Začněte s výměnou žárovek v celých prostorách obchodu či skladu za nejúspornější verzi. Zajímat bychom se měli také o spotřebiče a přístroje. Staré počítače, monitory nebo různé spotřebiče na provozu, které sice fungují, ale mají to nejlepší za sebou, vás mohou stát ve finále víc než pořízení nových kousků.
Revize smluv se netýkají pouze úspory energií (u kterých by nová smlouva byla v dnešní situaci spíše kontraproduktivní). Kontrolovat bychom si měli hlavně pojistné smlouvy, a to každoročně, vždy před jejich výročím. Pojištění majetku či povinné ručení u vozidel může být zbytečně vysoké, trh s pojistkami je velmi živý a každý rok tak můžete dostat nové, výhodnější nabídky, díky kterým ušetříte i tisíce korun.
V kanceláři se plýtvá penězi nejčastěji, není to totiž na první pohled tak patrné. Jen zbytečné tištění některých dokumentů, které bohatě stačí mít uložené na disku v počítači, může stát tisíce korun ročně. Tisk totiž není jen cartridge, ale také papír, energie či údržba tiskárny. Při nákupu náplně sáhněte třeba po alternativních tonerech Torex, které jsou levnější variantou originálních náplní. Nezapomeňte ani šetřit papír, pokud už musíte dokumenty opravdu tisknout, zvolte oboustranný tisk.
Ušetřit se dá také při balení objednávek. K tomu se snažte recyklovat krabice, karton a výplň balíků – místo drahé a neekologické bublinkové folie raději použijte skartovaný karton z krabic z vašich objednávek zboží na sklad, u balíků šetřete s lepicí páskou.
Na zbytečné plýtvání dejte pozor i při úklidu. Firmy někdy utrácejí až absurdní sumy za čisticí prostředky, ubrousky, toaletní papír a další potřeby pro úklid. Vyplatí se si pro všechny tyto provozní nezbytnosti najít dodavatele s dlouhodobě nízkými cenami. Některé firmy řeší úklid či kancelářské pomůcky formou barteru a tyto potřeby dostávají například výměnou za reklamu.
Mít krásné, velké prostory přímo uprostřed náměstí je jistě snem každého podnikatele, který plánuje otevření kamenné pobočky svého obchodu, případně nabídku služeb. Je to však nutné? Ano, pravděpodobně se díky tomu dostanete více do povědomí, ale je třeba si to dobře spočítat. To, zda je výhodné investovat do drahých prostor záleží hlavně na typu podnikání – obchod se zbožím k prodeji, který nedisponuje e-shopem, výrazné a dražší prostory vyžaduje, nicméně pokud jde většina objednávek přes e-shop nebo vás klienti ohledně služeb kontaktují přes web či sociální sítě, můžete zvolit nenápadné prostory za méně peněz.
]]>5.ročník KPMG Data Festivalu nabídl účastníkům návod, jak zkrotit zlá data. Věnoval se tématu Data Governance včera, dnes a zítra, kdy odborníci ze zapojených firem ukázali, jak u nich zaváděli Data Governance, probírali cool data nebo budovali vyspělé datové platformy. Návštěvníci měli možnost zjistit, že bohatství budoucnosti jsou ryzí data a spolu s experty si tak uklidili v datových skladech, aby nepřišli o větší zisky a lepší podnikání. V neposlední řadě se Festival zaměřil na nevšední data pro všední dny. Sara Polak provedla datové nadšence přes pyramidy až k robotům, Philip Morris ukázal, jak (ne)probíhá datová transformace a nechybělo ani datové divadlo, které vytváří robot (THEaiTRE).
Alexandra Andiľová z KPMG říká: „Letošní KPMG Data Festival se nad očekávání povedl. Těší nás rekordní účast, která ukazuje, že zájem o data a analytiku roste. Plné přednáškové místnosti, kde se pozorně poslouchalo i vřele diskutovalo, vytvořily příjemné prostředí nejen pro názory zkušených odborníků, ale i pozorných studentů. Děkujeme organizátorům, partnerům, a především účastníkům festivalu a doufáme, že si akci užili stejně jako my.“
„Tento ročník byl zatím jednoznačně nejlepší. Nabitý program, plno návštěvníků. Laťka je nastavena velmi vysoko a my už teď přemýšlíme, jak ji napřesrok přeskočit a přinést zase něco nového a inovativního“, dodává ředitelka Festivalu, Kamila Rychtaříková.
Po dvou letech se na Festival vrátila také manažerská datová hra – ADGAME, v rámci které soutěžící přemýšleli nad řešením business problému, založeném na analýze dat. Panelová diskuze s odborníky ze společností Škoda Auto, KPMG a Avast odpovídala na otázky, zda s daty zacházíme správně nebo zda je umíme zkrotit a vytěžit z nich zlato. A nechyběla ani keynote přednáška, na které Alexandra Andiľová společně s Martinem Matějkou (oba KPMG) ukázali divákům, že vyspělá práce s daty nemusí být sci-fi a prozradili, jak se neztratit v moderních trendech jako self-service nebo Data Democratization.
Atrium Rajské budovy zaplnily partnerské společnosti jako KPMG, Škoda Auto, Fortuna, Dateio, Livesport, Moneta, KOMIX, Adastra, Gooddata, či Enehano a návštěvníci se mohli podívat na reálné ukázky práce s daty velkých firem i startupů. Veletrh zapojených firem nabídl virtuální realitu, řízení kamionu, ukázal psychologickou platformu Talk2amy a Škoda Auto si přivezlo čtvrtku Kodiaqa. Vstup na KPMG Data Festival byl zdarma a jednotlivé části programu se zaplnily již pár dní od spuštění registrací. Učebny na VŠE byly plné k prasknutí. Akci pořádal xPORT Business Accelerator VŠE společně s platformou Data a Business a FIS VŠE.
Kontakt pro média:
Natálie Mordavská (xPORT Business Accelerator)
+420 776 110 699
Kamila Rychtaříková (Vysoká škola ekonomická v Praze)
+420 724 368 107
]]>