Huráliga.cz – zavřeli nám sportovní turnaje, tak jsme začali organizovat ty virtuální

 Huráliga.cz – zavřeli nám sportovní turnaje, tak jsme začali organizovat ty virtuální

Ondra Krejčí a Břéťa Krček přišli do podnikatelského inkubátoru ICUK minulý rok s projektem HuráLiga.cz, který se zabývá organizováním amatérských lig v rámci tenisu, badmintonu nebo také stolního tenisu. Jako mentora si Ondra a Břéťa vybrali Filipa Molčana a společně vytvořili tým, který celý projekt značně posunul kupředu. Jak se však vyrovnali s restrikcemi, které s sebou přinesla pandemie?

Jste online projekt, který je však závislý na offline událostech (např. zápas v badmintonu). Jak Vás ovlivnila pandemie?

Pandemie nás naštěstí zastihla v době, kdy ze sezóny halových sportů zbývalo odehrát pouze poslední kolo. Tenisová sezóna byla ve stavu “náboru”. U tenisu se nakonec projevilo i to, že hráči se po týdnech strávených doma těšili na kurty. COVID-19 nám ale naboural kalendář akcí a významně snížil počet hráčů halových sportů, jejichž jarní sezóna nově končí až v létě.

Jak jste se s tím vyrovnali? Přehodnotili jste nějak firemní strategii?

Nezbývalo než čekat, jak se situace vyvine. Snažili jsme se brát celou situaci ohledně koronaviru pozitivně – měli jsme alespoň čas promýšlet další kroky do budoucna a pracovat na webu. S koncem nouzového stavu jsme představili nový design stránek i spoustu novinek pro naše hráče. Žádné výraznější protikrizové kroky jsme ale nepodnikli.

Na Vašich stránkách je vidět, že organizujete turnaje v e-sportu. Byl to Váš dlouhodobý cíl nebo to bylo vyvoláno pandemií?

Musím říct, že tohle byl jeden z bodů, ke kterému nám dopomohl podnikatelský inkubátor ICUKu. Na myšlenku nás přivedl náš mentor Filip Molčan. K nápadu jsme se vrátili začátkem roku 2020, tedy ještě před nouzovým stavem. V naší první sezóně se přihlásilo téměř 300 hráčů. Myslím, že v tomto odvětví nám pandemie spíše pomohla, protože lidi trávili většinu času doma. V druhé sezóně (již po vyhlášení nouzového stavu) už počet hráčů vyrostl na téměř 500!

A jak tento krok do e-sportu hodnotíte? Vidíte v tom příležitost?

Rozhodně je to část HuráLigy, kterou chceme co nejvíc rozvíjet – e-sport má obrovský potenciál. To je vidět na profesionálních soutěžích, kde už dnes hrají hráči o podobné prize money jako třeba účastníci Wimbledonu. Navíc se uvažuje o e-sportu jako olympijském sportu. My se jako u ostatních sportů soustředíme na amatéry – tam je potenciální účastník každý, kdo má konzoli a přístup na internet.

Dokázali byste nám říci, kolik teď Vaše firma investuje energie do organizace offline události vs. e-sportu?

HuráLigu rozvíjíme jako celek, i proto jsme nechali e-sport sekci pod hlavičkou HuráLigy a nevytvářeli jsme pro něj zvláštní stránku. Zatím tedy naše energie směřuje do všech sportů podobně. Pokud ale zájem o e-sportové ligy poroste tak jak doposud, máme už v hlavě připravený scénář, ve kterém bychom tuhle sekci posunuli o kus dál.

Vidíte pro sebe další příležitosti?

Příležitostí je spoustu, času bohužel málo. Podobně jako v ČR se více či méně sportuje po celém světě, takže bychom rádi expandovali i do dalších zemí, a to jak v klasických sportech, tak v e-sportu. Možností je ale celá řada i v ČR. Ve sportech, které organizujeme, jsme momentálně odhadem na 20% potenciálu, který tu je. Navíc vzhledem k tomu, že stránky si děláme sami, můžeme rychle reagovat třeba na přidávání dalších sportů nebo ligových měst.

Ondro a Břéťo, děkujeme za rozhovor a ať se Vám daří!

Zdroj: Inovační centrum Ústeckého kraje

Related post

MámNapad.cz